استان کبک

کبک Quebec یکی از استان های کشور کاناداست . دومین استان از لحاظ جمعیت و بزرگترین استان از لحاظ مساحت در کاناداست . از غرب با انتاریو ، از شرق با نیوفاولند و لابرادور و از جنوب با کشور ایالات متحده (ایالت های نیویورک ، ورمونت ، نیوهمپشایر و ماین ) همسایه است .

بزرگترین شهر این استان ، شهر مونترآل است که پس از تورنتو ، بزرگترین شهر کانادا محسوب می شود . همچنین مرکز این استان ، شهر کبک می باشد . لاوال ، گتینو ، شربوک ، لونگوی و … از شهر های دیگر این استان می باشد .

کانادا

اجتماعی :

جمعیت این استان حدود ۷٫۵ میلیون نفر می باشد که به مانند سایر نقاط کانادا ، در شمال آن به خاطر سرما تراکم جمعیت بسیار کم می باشد و در جنوب ، به خصوص در اطراف رودخانه سن لوران ، جمعیت متمرکز شده است .

زبان رسمی استان کبک ، زبان فرانسوی است و بیش از ۸۰ درصد مردم این استان به این زبان صحبت می کنند . همچنین حدود ۸ درصد انگلیسی زبان که اغلب در بخش مونترآل غربی ساکن هستند و حدود ۹ درصد هم به زبانی به نام آلوفون صحبت می کنند که از زبان فرانسوی و انگلیسی جداست .

استان کبک کانادا مهاجرت

 اقتصاد :

کبک اقتصادی پیشرفته ، مبتنی بر بازار و باز دارد . رتبه ۳۷ در اقتصاد جهان و دومین اقتصاد بزرگ در کانادا را داراست . به علت وجود شرکت های بزرگ در زمینه های مختلف و منابع طبیعی گسترده در این استان ، میزان اشتغال خوبی مشاهده می شود .

با توجه به وجود شرکت های بزرگ و ضرورت تحقیق و توسعه ، دانشگاه های بزرگی نیز در این استان وجود دارد و این استان در زمینه مهاجرت، علاوه بر مهاجرت کاری و اکسپرس انتری ، در زمینه مهاجرت تحصیلی نیز سرامد می باشد .

برخی از دانشگاه های این استان فقط به زبان فرانسوی پذیرش دارند و برخی دیگر دو زبانه و یا فقط انگلیسی می باشند . مهمترین دانشگاه های این استان به شرح زیر است :

  • دانشگاه لاول در شهر کبک
  • دانشگاه مک گیل در شهر مونترآل
  • دانشگها مونترآل در شهر مونترآل
  • دانشگاه کونکوردیا در شهر مونترآل
  • دانشگاه شربوک در شهر شربوک
  • دانشگاه کبک مونترآل در شهر مونترآل
  • دانشگاه پلی تکنیک مونترآل در شهر مونترآل

 

 

 

شعار این استان : من به خاطر می آورم Je me souviens

وبسایت استان کبک : Quebec.ca

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *