کانادا :

کانادا کشوری در آمریکای شمالی شامل ۳ قلمرو و ۱۰ استان : انتاریو (که پایتخت آن شهر اتاوا در این استان قرار دارد ) ، کبک ، آلبرتا ، بریتیش کلمبیا ، مانیتوبا ، نیوبرانزویک ، نیوفالند و لابرادور ، نوواسکوشیا ، پرینس ادوارد آیلند و سسکچوان هستند . این کشور بین ۳ اقیانوس اطلس ، آرام ، منجمد شمالی و در همسایگی شمالی ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است .

کانادا

آب و هوای کانادا سرد و قطبی است ، ولی در قسمت های جنوبی آن شرایط معتدل تر می باشد . دومین کشور وسیع جهان با مساحت ۹٫۹۸۴٫۰۰۰ کیلومتر مربع و فقط ۳۷ میلیون نفر جمعیت می باشد که تقریبا ۸۰ درصد جمعیت آن در جنوب آن مستقر شده اند .

از آنجا که این کشور ، یک کشور مهاجر پذیر محسوب می شود ، از همه کشور ها و همه فرهنگ ها و همه زبان ها افرادی در آن وجود دارند . زبان اصلی این کشور انگلیسی می باشد و حدود ۷ میلیون فرانسوی زبان نیز دارد که عمدتا در استان کبک زندگی می کنند . همچنین از نظر مذهب نیز بسیار متنوع بوده و آزادی مذاهب در این کشور یک حق قانونی می باشد . حدود دوسوم از جمعیت کانادا مسیحی می باشند و تقریبا یک میلیون نفر مسلمان نیز ساکن این کشور می باشند .

این کشور یکی از تحصیل کرده ترین کشور های دنیا می باشد . دانشگاه های کانادا از بزرگترین و معروف ترین دانشگاه های جهان می باشند که در رنکینگ بین المللی دانشگاه های جهان ، رتبه های خوبی دارند . این امر باعث شده که کانادا یکی از مقاصد برای مهاجرت ، به خصوص مهاجرت تحصیلی باشد .

نماد ملی کانادا ، تحت تاثیر شرایط اقلیمی و منابع طبیعی آن ، برگ افرای قرمز رنگی می باشد . همچنین فرهنگ ، ادبیات ، موسیقی و ورزش در کانادا از جایگاه والایی برخوردار می باشد .