مهاجرت :

مهاجرت ، کوچ ، migration به معنای سفر و جا به جایی از مکانی به مکان دیگر برای انجام عملی مث تحصیل ، کار و یا زندگی است . این مهاجرت می تونه دلایل مختلفی داشته باشه ، مث شرایط نامساعد  محل اول برای شخص ، یا شرایط بهتر مقصد ! میتونه داخلی باشه مث مهاجرت از شهری به شهر دیگه برای کار یا تحصیل ، یا این که خارجی باشه ، یعنی به یه کشور دیگه ! . حتی توی قرآن هم توی سوره نسا از طرف خداوند سوال شده که : مگر زمین خدا وسیع نبود تا در آن مهاجرت کنید ؟؟

این کوچ روش ها مختلف و انواع مختلفی داره ! مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت کاری ، مهاجرت سرمایه گذاری و … همچنین میتونه دائمی باشه یا موقت .

immigration مهاجرت

قطعا این کار هم مث هر چیز دیگه ، یه سری معایب و مزایایی داره ! افراد باید از خیلی از چیز هاشون بگذرن برای این هدف !  خانواده ، دوستان ، فرهنگ ، همچنین تطابق پذیری با مکان جدید که خودش یه چالشه! . زبان ، فرهنگ ، پیدا کردن محل زندگی ، کار و … خیلی راحت نیست این چیزا برای فرد مهاجر کننده!

ولی خب از اون طرف هم مزایای زیادی ممکنه داشته باشه . به دست آوردن موقعیت های جدید کاری و تحصیلی ، توزیع عادلانه تر منابع بین همه افراد و … . خلاصه که نمیشه به صورت صفر و یک دید .

همچنین انتخاب مقصد هم خیلی مهمه . این انتخاب بستگی به خیلی از چیزا داره ! از شرایط زندگی ، فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی ، کاری ، تحصیلی و … بگیر تا شرایط خود فرد که میتونه خودشو با اون شرایط وفق بده یا نه . یه سری جاها خیلی سخته ، یه سری آسونه ولی ممکنه ایده آل نباشه !

ما سعی می کنیم تو این سایت ، اطلاعاتی رو برای مهاجرت های خارجی بدیم . طبیعیه که با توجه به مقصد ، این اطلاعات متفاوته. کشور های اروپایی یه شرایطی رو دارن ، آسیایی ها یه جور و آمریکایی ها یه جور دیگه… . امیدواریم بتونیم اطلاعات مفیدی رو در اختیارتون بذاریم .