ممکن است برای داوطلبان مهاجرت این سوال پیش بیاد که تفاوت آزمون آکادمیک و آزمون جنرال آیلتس چیه؟ با توجه به هدف باید یکی از آزمون های آکادمیک آیلتس یا آزمون جنرال آیلتس را انتخاب کنید.در اکثر کشور ها مانند کانادا هیچ کدام از این آزمون ها نمی تواند جایگزین آزمون دیگر بشود. بنابراین دانستن تفاوت های این آزمون ها، گام مهمی توی پروسه زبان خوندن برای اپلای به حساب می آید.

تفاوت اصلی بین ازمون آکادمیک و جنرال آیلتس:

کسایی که سابقه کاری دارند و میتوانند با توجه به رشته و حرفه ای که یاد گرفتند درخواست ویزای کاری بدهند باید جنرال انگلیش خودشون رو تقویت کنند و ازمون جنرال شرکت کنند ولی کسایی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع دکتری ، کارشناسی ارشد و یا کارشناسی رو دارند لازمه آزمون آیلتس اکادمیک شرکت کنند.

لیسنیگ واسپیکینک(Speaking &Listening) هر دو ازمون شبیه به هم است ولی ریدینگ و رایتینگ (Reading &Writing) در آزمون آکادمیک و جنرال متفاوت می باشد.

اما در رایتیگ، در آزمون آکادمیک شما باید دو تا essay (task1,task2) برای اگزمینر محترم بنویسید بدین صورت که در تسک یک باید یک نمودار آکادمیک رو تحلیل کنید در صورتی که تسک یک جنرال باید یک نامه اداری بنویسید البته تسک دو هر دو آزمون مشابه است.

ریدینگ آزمون آکادمیک شامل سه ریدینگ در حوزه های آکادمیکیه که سختی سوالات از تست ۱ به ۳ افزایش پیدا میکنه اما در آزمون جنرال تست ۱ و ۲ شامل متون کوتاه تر و به نوعی اداریه  اما تست ۳ مشابه آزمون آکادمیکه و متن اندکی سخت تره.  متن ریدینگ ها در آزمون های جنرال، کلی تر بوده و بیشتر درباره موضوعات اجتماعی مانند متن روزنامه ها و … می باشد. اما متن ریدینگ در آزمون های آکادمیک بیشتر تخصصی و تحلیلی در زمینه موضوعات علمی و دانشگاهی می باشد.

تفاوت نمره در آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس

تا اینجا بیشتر بحث نوع ریدینگ بود اما خب در نوع نمره دهی و کسب نمره بالاتر ازمون جنرال باید تعداد تست بیشتری رو پاسخ داده بشه تا نمره بالاتری بدست بیاد مثلا اگر توی امتحان اکادمیک به ۳۰سوال پاسخ درست بدهیم نمره ۷ میگیریم در صورتی که در ازمون جنرال باید ۳۲ تا سوال رو درست پاسخ بدهیم تا همان نمره را کسب کنیم .

تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس

به طور کلی اصلی ترین تفاوت این دو آزمون:

  • کاربرد ( اکادمیک برای ادامه تحصیل ، جنرال شهروند شدن در کشورهای انگلیسی زبان)
  • ریدینگ ( اکادمیک شامل سه ریدینگ با مباحث کاملا اکادمیک و درجه سختی بالاتر نسبت به جنرال ، جنرال شامل سه ریدینگ دوتای اول بیشتر مباحثی شامل نامه های اداری و دستور العمل های اداری و ریدینگ سوم کاملا شبیه ریدینگ بخش اکادمیک)
  • رایتینگ( اکادمیک تسک ۱ توصیف گراف های مختلف و تسک۲ یک موضوع کلی که بیشتر در زمینه مفاهیم اصلی چون جامعه ، اموزش، سلامت و … ، جنرال تسک یک نوشتن یک نامه اداری و تسک دو شبیه اکادمیک)

آزمون جنرال ساده تر است یا آزمون آکادمیک؟

انتخاب اینکه کدام آزمون را بدهیم، به عهده ما نیست. با توجه به هدف و برنامه مهاجرتی نوع آزمون مشخص می شود. اما گاهی برای داوطلب ها سوال پیش می آید که آزمون جنرال ساده تر است یا آزمون آکادمیک؟ پاسخ این سوال برای افراد مختلف با توجه به توانایی های فردی متفاوت می باشد.

عده ای عقیده دارند که آزمون آکادمیک سخت تر می باشد. تحلیل چارت ها و نمودار های تخصصی از نوشتن نامه های اداری سخت تر به نظر می رسد. اما همانطور که بالاتر گفته شد، در بخش نمره دهی این موضوع جبران می شود.

 

 

به نظر شما کدوم آزمون سخت تره؟ برای کدوم دارین آماده میشین؟ خوشحال میشیم توی نظرتون رو برامون در باکس نظرات پایین بفرستید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *