بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا British Columbia  ، سومین استان کانادا پس از انتاریو و کبک از لحاظ جمعیت می باشد . در غربی ترین نقطه کانادا و بین اقیانوس آرام و رشته کوه راکی قرار دارد . از شرق با استان آلبرتا ، از شمال با یوکان و قلمرو های شمال غرب و از جنوب با ایالت واشنگتن آمریکا همسایه می باشد . این ستان جزو اولین مناطق مستعمره انگلیس بوده و به همین دلیل ، کلمبیای انگلیسی نام گرفته است . پایتخت این استان شهر ویکتوریا ست و بزرگترین شهر این استان ، ونکوور می باشد .

به مانند سایر نقاط کانادا ، در این استان نیز جمعیت در جنوبی ترین نقطه متمرکز شده است . جمعیت این استان بیش از ۵ میلیون نفر می باشد . زبان بیش از ۷۰ درصد اهالی این استان انگلیسی است .

شهر های پر جمعیت و مهم این استان ، ونکوور ، ویکتوریا ، سوری ، برنابی ، ریچموند ، کوکیتلام و ابوتسفورد می باشد که به جز ویکتوریا ، سایر آن ها جزئی از ونکوور محسوب می شوند .

کانادا

اقتصاد :

با توجه به وسعت و آب و هوای خوب ، این استان دارای منابع طبیعی و مناطق زیبایی از جمله ۶ پارک ملی می باشد . این ویژگی باعث شده که این استان ، در زمینه صنایع چوبی و الوار ، بزرگترین صادر کننده باشد . شیلات ، فیلم سازی ،گردشگری و … از دیگر منابع درامد این استان است . با توجه به نرخ بیکاری کم این استان ، مهاجرت کاری و اکسپر انتری به این استان زیاد می باشد . سطح زندگی در این استان بخصوص در شهر ونکوور بالاست ولی به همان میزان درامد نیز در سطح مناسبی قرار دارد .

مهاجرت به بریتیش کلمبیا :

سالیانه بیش از ۳۵۰ هزار نفر مهاجر وارد این استان می شوند . با توجه به نزدیکی این استان به آسیای شرقی ، درصد زیادی از این مهاجران را چینی ها تشکیل می دهند . بیش از یک سوم جمعیت این استان را مهاجران تشکیل می دهند . همچنین این استان مقصد ایرانی های بسیاری می باشد . اکثر ایرانی های این استان در ونکوور ساکن می باشند .

مهاجرت تحصیلی بریتیش کلمبیا

تحصیل در بریتیش کلمبیا:

با توجه به قوانین این ایالت برای تحصیل رایگان شهروندان تا سن ۲۰ سالگی و وجود اقتصاد قوی ، این استان مقصد مهاجرت تحصیلی بسیاری از سایر کشور ها می باشد . دانشگاه های بزرگ این استان :

  • دانشگاه بریتیش کلمبیا در شهر ونکوور
  • دانشگاه سایمون فریزر در شهر برنابی
  • دانشگاه ویکتوریا در شهر ویکتوریا
  • دانشگاه تامپسون در شهر کملوپس
  • موسسه فناوری بریتیش کلمبیا در شهر برنابی

 

شعار بریتیش کلمبیا : شکوه و عظمت بدون کمبود

وبسایت این ایالت : www2.gov.bc.ca

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *